Yeşilyuva’ya anlamlı destek

Denizli Tekstil - Yeşilyuva’ya anlamlı destek

DTO, hem Yeşilyuva'daki kümelemeyi desteklemek, hem de fakir öğrencilere yardım etmek için Yeşilyuva'dan ayakkabı satın aldı.

Denizli Ticaret Odası (DTO), Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından kurulan Yeşilyuva Deri ve Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.'yi desteklemek ve öğrencilere yardım etmek için ayakkabı satın aldı. Böylece Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim ve ayakkabıları, bu yıl özellikle ilde üretilenlerden seçilmiş oldu. Yaklaşık 500 çift ayakkabı ve kışlık kıyafetlerden oluşan malzemeler, DTO tarafından düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak için 30 okul müdürüne teslim edildi.
DTO Başkanı Necdet Özer, küçük işletmelerin ve atölyelerin, istihdam ve ekonomi açısından öneminin büyük olduğunu belirterek, "Bu küçük işletmelerin kırsal kesimde yeşermesi çok daha zor olmasına rağmen ilimizde Yeşilyuva, Buldan, Kızılcabölük, Serinhisar, Kızılca ve Tavas gibi üretken ve ticarette güçlü merkezlerimiz bulunmaktadır. Yüzyıllarca bu yerleşim yerlerinde üretim yapıldı, ustalar yetişti, sermaye ve iş tecrübesi birikimi sağlanarak günümüze kadar gelindi. Bugün gururla izlediğimiz, iftihar ettiğimiz sanayimizin temelinde, küçük işletmelerimiz ve oralarda yetişen insanlarımız vardır." dedi. Giderek zorlaşan küresel rekabet karşısında küçük firmaların yok olmasının, istihdam ve ekonomi açısından sıkıntı meydana getireceğini vurgulayan Özer, "Bunun yaşanmaması için gereken, yerel üretim ve kümelenme diye tabir ettiğimiz bir düzen içinde bu atölyelerimizin çalışmasıdır. Kümelenmende yer alan firmaların bu birlikteliği sayesinde maliyetlerin düşürülmesi mümkün olduğu gibi pazarlama ve hammadde tedariki gibi sorunlar da kolayca çözülecektir. Ayrıca sadece iç piyasa değil, ihracatta da önemli bir noktaya gelebilirler." şeklinde konuştu. DTO olarak kümelenme çalışmalarını tamamlayan Yeşilyuvalı ayakkabıcılara ilk sipariş veren kuruluş oldukları için mutluluk duyduklarını ifade eden Necdet Özer, "Başından beri izlediğimiz ve desteklediğimiz bir çalışma olan Yeşilyuvalı ayakkabıcılar kümelenmesine ilk kez toplu sipariş vererek destek sağlayan kurum biz olduk. Bunun yanısıra ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi de iyi kalitedeki ürünlerle sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

 

[ denizliguncel.com ]Share |


Haber Tarihi : 27.12.2010
<< Geri