Sevgililer Günü Tekstilcileri Sevindirdi

Denizli Tekstil - Sevgililer Günü Tekstilcileri Sevindirdi

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, Sevgililer Günü'nün tekstil sektörüne katkı sağladığını bildirdi.

 

Dal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sevgililer Günü dolayısıyla Denizli'ye aralık ve ocak aylarında gelen siparişlerin ihracata olumlu yansıdığını, sevgi ifade eden sözcükler yazılı olan, genelde kırmızı renklerin tercih edildiği çok sayıda havlu ve bornoz siparişi aldıklarını kaydetti.

Denizli'den ocak ayında yapılan ihracatın yüzde 47 artmasında en önemli etkenin Sevgililer Günü olduğunu kaydeden Dal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sevgililer Günü dolayısıyla tekstil fabrikalarından 'Love' yazılı bornoz ve havlular sipariş edildi. Sevgililer Günü tekstilde doping etkisi yarattı. Özel günler tekstil üreticisi için avantajlı günlerdir. Tekstilcilerimiz de ortaya koydukları farklı ürünlerle bu avantajı kara çevirdiler. Toplu olarak alınan ürünlerin yanı sıra özel olarak isim yazılı bornoz ve havlu isteyenler de bir hayli fazla. Günlük hayatta sürekli kullanılan, havlu ve bornozla da sevgi anlatılmak isteniyor."Share |


Haber Tarihi : 13.02.2011
<< Geri